Podnikatelské úvěry se zaměřují zejména na to, aby financovaly podnikatelské aktivity různých firem, které chtějí své podnikání rozjet nebo posunout někam dál. Znamená to, že peníze z úvěrů využívají zejména k rozšiřování firmy, jinak řečeno k podnikání. Rovněž je však mohou využít také k refinancování svých stávajících závazků vyplývajících z podnikání, přičemž se může jednat například o dlužné částky finančnímu úřadu, dlužné částky na sociálním nebo zdravotním pojištění či exekuce.
Právě v případě, kdy má podnikatel určité závazky, kvůli kterým má špatné záznamy v registru, má obvykle velký problém se získáváním dodatečných prostředků, neboť pro banku je záznam v registru velmi podstatným problémem, na základě kterého zamítá většinu žádostí. Jak tedy dodatečné prostředky získat, když vás banka zamítne?
Nebankovní hypotéka bez registru by mohla být výborným řešením. Aby ji však podnikatelé mohli získat, musejí mít určitou nemovitost, kterou budou muset ručit. Jedná se tedy o typ hypotéky se zástavou nemovitosti. Ta zde tedy hraje velice podstatnou roli. Již při podávání žádosti o hypotéku musíte mít fotografie dané konkrétní nemovitosti, na základě kterých bude posouzeno, zda a v jaké výši vám bude úvěr poskytnut.
Je to velmi důležité, protože instituce poskytuje peníze do 70 % odhadní ceny nemovitosti. Nicméně i tyto instituce přinášejí velmi výhodné podmínky pro své klienty:
- Doba splatnosti hypotéky až na 30 let (závisí však na věku žadatele).
- Nebere se ohled na záznamy v registru žadatele.
- I přesto, že žadatel disponuje nižšími příjmy, má šanci hypotéku získat.
- Možnost nastavení nízkých splátek.
- Nebere se ohled ani na zástavu nebo exekuci žadatele.
Zní to zajímavě, co myslíte? Máte šanci i vy? Existuje velká pravděpodobnost, že ano. Přesto však o hypotéku žádejte s rozumem a propočítejte si, zda budete schopni své závazky splácet. Jedině pak to má smysl.