Jaké důvody vedou mnohé z nás k tomu, sáhnout zrovna po kamenné dlažbě a dát jí přednost před jiným řešením podlahové krytiny?
Nerozbitnost – možná je to i váš případ – pořídili jste si krásnou keramickou dlažbu do kuchyně, máte jí teprve měsíc, a před chvílí vám vyklouzl z ruky mlýnek na maso – poctivý litinový mlýnek ještě z doby našich babiček. Mlýnek celou svou vahou dvou kilogramů dopadl z výšky jednoho metru na podlahu, přesně do míst, kde se spojují čtyři dlaždice v tenkých spárách. Dvě z nich praskly, třetí to odštíplo povrchovou glazuru a pod ní se otevřela tmavě hnědá struktura hliněné keramiky. Kdybyste měli na podlaze kámen, řekněme žulu nebo břidlici, kámen by s velkou pravděpodobností zůstal neporušený. Kuchyně jsou přece jen z tohoto důvodu „nebezpečná pracoviště“, kde pádům těžkých hrnců a dalších předmětů keramika neodolá, a kam se hodí buď koberec, který se špatně čistí a je tu nepříliš praktický, anebo kamenná dlažba.
Teploučko – že by kamenná dlažba v interiéru https://www.stoneexpert.cz/kamenna-dlazba-vnitrni/ hřála do chodidel, když je sám o sobě kámen studený? Ano, hřála, za předpokladu, že máte podlahové vytápění. Pro tyto účely je kámen na podlaze snad tou nejlepší volbou, neboť se lépe udržuje v čistotě, než koberce (dlažbu jednoduše vytřete a máte čisto, zatímco u vysavače to není nikdy na sto procent). A zároveň kámen dobře absorbuje tepelné záření a následně jej předává do okolí, takže vaše citlivé receptory na odhalených bosých ploskách zaznamenají neuvěřitelně příjemné pocity. A ti z vás, co chodí pravidelně na reflexní masáže chodidel, si dobře uvědomují, jak významná je právě tato technika, a jak velké plus má také teplo od nohou právě od vyhřátých kamenů. A pokud vám to doma nestačí, můžete si něco podobného dopřát i venku na sluncem vyhřátých kamenných dlažebních segmentech, jimiž vydláždíte terasu nebo chodníčky na své zahradě.