Na co byste neměly zapomínat při nošení náramků na kotnících?
· Pedikúra – nosit náramek na kotníku a mít nohy neupravené, se ztvrdlou kůží na patách a zarůstajícími nebo odlomenými nehty, je spíše odpudivé. Paradoxně náramek tyto nedostatky ještě podtrhne a výsledek pak vůbec nesplní očekávání.
· Punčochy a ponožky – náramky se hodí pouze k holé kůži, nikoli k ponožkám nebo silonovým punčochám. Tento nešvar je bohužel poměrně častý.
· Vhodná příležitost – ono je to s těmi šperky těžké. Máte je rády, krášlí vás a zdobí, ale ne vždy se hodí. Zvláště tam, kde jsou vztahy mezi lidmi svázány vysokým finančním benefitem a jsou sevřeny spíše právními normami. Asistentka v advokátní kanceláři nebo sekretářka generálního ředitele nadnárodního konsorcia by měla dbát spíše na konzervativní a strohé způsoby. A tam kotníkový náramek rozhodně nepatří. Hodí se naopak na dovolené, k šatům ve stylu retro, ke sportovnímu oděvu, k večerní toaletě, k návštěvě přátel a dalším neformálním příležitostem.
· Motivy – mohou být buď v jednoduché formě jako řetízek, mohou jej doplňovat očka či spirály a častými motivy jsou písmena abecedy a siluety zvířat, anebo znamení horoskopu.
· Korálky– hodí se spíše pro velmi mladé slečny, zvláště vzdušného a vodního znamení, jako jsou Vodnářky, Blíženci, Ryby a Raci. Vhodně podtrhnou žabky nebo sandálky a oděv ve stylu etnografie.
· Stříbro– osvědčený materiál pro každodenní příležitosti, vhodný pro většinu typů obuvi. Sluší i starší generaci. Vypadá na první pohled nenásilně, jemně, a lze jej nosit i ve společnosti na oslavy a plesy.
· Zlato– symbol luxusu se hodí spíše pro zralé ženy pokročilého věku, můžete jej využít na dovolené při cestování, na večeři v luxusní restauraci, při posezení v kavárně či vinárně anebo na lázeňském pobytu.
· Tanec – pro vyjádření radosti z pohybu jsou ideální při tanci, aerobiku, praktikování jógy, zkrátka všude tam, kde vynikne krása ženského těla, a dolní končetiny k ní pochopitelně patří.