WordPress je jeden z nejrozšířenějších redakčních systémů, který umožňuje snadnou správu internetového obsahu. Jedná se nástroj, který je hojně využívaný mezi jednoduchými a malými stránkami, ale taktéž velkými firmami nebo korporacemi. Nicméně znáte všechny výhody a nevýhody WordPressu Imperialmedia a důvody, proč tento redakční systém využívat či nevyužívat? Dnes si společně povíme ty největší výhody a nevýhody.
V první řadě si shrneme všechny kladné stránky tohoto reakčního systému. Bezpochyby asi největší výhodou je snadná správa webových stránek. U webhositngové firmy, která podporuje WordPress si tuto aplikaci snadno nainstalujete. Následně pomocí přihlašovacího jména a hesla službu můžete začít ihned používat. Opravdu velkou výhodou je to, že správu takových webových stránek zvládne téměř každý – tedy po prvotním základním nastavení. Uživatelské prostředí je jednoduché a přehledné. Zároveň uživatel nezasahuje do žádného kódu a riziko, že uživatel stránky rozhodí, je téměř minimální. Zkrátka největší výhodou je jednoduché, přehledné a graficky hezky zpracované pracovní prostředí.
Nicméně jak tomu bývá u všeho, i WordPress má své nevýhody. Pokud neumíte webové stránky naprogramovat pomocí HTML, CSS a dalších programovacích jazyků, pravděpodobně ihned z kraje narazíte na jednu z velkých nevýhod – možnost modifikovat stránky je omezená. Víceméně jen upravujete již vytvořené šablony. Ovšem pokud tyto programovací jazyky ovládáte, máte po problému a stránky si můžete postavit celé podle sebe.
Další nevýhodou jsou pluginy. Ty sice rozšiřují funkčnost stránek a lze pomocí nich stránky rozšířit o další funkce, nicméně v mnoha případech zpomalují načítání. Pokud to tedy s nimi přeženete, můžete narazit na opravdu velký problém s načítáním webu. Tyto pluginy jsou někdy dostupné zdarma, ale za kvalitní nástroje si budete muset zaplatit.